Žijeme příběhy našich firem

Investiční proces je překvapivě kreativní a návykový

Pohání nás chuť uspět a vydělat, ale často i obyčejná zvědavost. Každá fabrika je příběh, který stojí za to prožít a dotáhnout do konce. Mnoho z našich projektů se zrodilo ze zdánlivě jednoduché myšlenky a prvotního nadšení. Následovala spousta tvrdé práce a každodenní rutiny. Naše projekty fungují také díky výjimečným lidem, které jsme na cestě za naší vizí potkali. Do každého z našich projektů jsme dali maximum, protože nás hledat zajímavé byznysové kombinace prostě baví.

 • Igor Fait
  Igor Fait
 • Igor Fait
  Igor Fait
  Managing Partner

  Igor je brněnský rodák a patriot a také zakládající partner Jet Investment. Jako člen představenstev, dozorčích rad nebo sborů jednatelů dohlíží na strategický rozvoj všech portfoliových společností a na vyhodnocování akvizičních příležitostí.

  Igor vystudoval Provozně ekonomickou fakultu Mendelovy univerzity v Brně. V letech 1990 až 1993 pracoval jako portfolio manažer Veletržního Investičního Fondu a ředitel kapitálových trhů BVV. Poté se osamostatnil a založil brokerskou společnost Brno Broker Group. Společnost svým tržním podílem patřila mezi top 10 obchodníků s cennými papíry v ČR. V roce 1996 Igor Fait společnost BBG Brno prodal a založil skupinu Jet Investment.

  Nejlepší investice podle Igora jsou: děti, zdraví, rodina, umění
  Igor zásadně neinvestuje do: kryptoměn
  Guilty pleasures: auta, cestování
  Read Morefait@jetinvestment.cz
 • Lubor Turza
  Lubor Turza
 • Lubor Turza
  Lubor Turza
  Partner

  Lubor zodpovídá za vyhledávání a řízení investičních projektů. Od svého příchodu do Jet Investment v roce 1997 úspěšně realizoval řadu akvizic, působil také jako projektový ředitel a zodpovídal za prodej reorganizovaných společností. Z pozice jednatele BRONSWERK HEAT TRANSFER, člena představenstev společností STROJÍRNY POLDI, PBS INDUSTRY a MSV Metal Studénka a statutárního orgánu HOECKLE Group kontroluje jejich strategický rozvoj.

  Lubor je absolventem VUT v Brně. V letech 1995 až 1996 pracoval v BBG Brno jako analytik, následně v oddělení Corporate finance se zaměřením na vyhledávání akvizičních příležitostí.

  Nejlepší investice podle Lubora jsou: vzdělání, jazyky, private equity
  Lubor zásadně neinvestuje do: spekulativních investic
  Guilty pleasures: hudba, víno, sport
  Read Moreturza@jetinvestment.cz
 • Libor Šparlinek
  Libor Šparlinek
 • Libor Šparlinek
  Libor Šparlinek
  Partner

  Libor zodpovídá za kontakty s investory a za úpis investičních akcií fondů Jet. V Jet Investment působí od jejího založení v roce 1997. V minulosti úspěšně řídil nemovitostní projekty a byl aktivní při vyhledávání synergií mezi společnostmi ve skupině. Z pozice předsedy dozorčí rady ve společnostech MSV Metal Studénka, PBS INDUSTRY, STROJÍRNY POLDI a LESS & TIMBER dohlíží nad jejich strategickým rozvojem.

  Libor je absolventem VUT v Brně. Do roku 1996 pracoval jako obchodní a marketingový ředitel společnosti BBG Brno v oddělení Corporate finance.

  Nejlepší investice podle Libora jsou: rodina, dcery, cestování
  Libor zásadně neinvestuje do: investic bez silného příběhu
  Guilty pleasures: hi-tech gadgets
  Read Moresparlinek@jetinvestment.cz
 • Marek Malík
  Marek Malík
 • Marek Malík
  Marek Malík
  Partner

  Marek je zodpovědný za vyhledávání a řízení investičních projektů. V Jet Investment působí od roku 2010, v minulosti byl aktivní ve vyhledávání akvizic, řízení společností a jejich exitů. Jako předseda představenstva a group CEO se podílí na výkonném řízení KORD Group. V rámci ostatních portfoliových investic je Marek aktivní jako člen představenstva společností LESS & TIMBER, Fiberpreg CZ a Payment4U a jako jednatel společnosti BENET AUTOMOTIVE.

  Marek je absolventem VUT v Brně a Nottingham Trent University. Dříve pracoval v Bank Austria Creditanstalt nebo v Deutsche Bank Praha a Londýn, kde obchodoval na finančních trzích ve střední a východní Evropě.

  Nejlepší investice podle Marka jsou: vzdělání, zážitky, zdraví a rodina
  Marek zásadně neinvestuje do: čehokoli, co nemá logiku
  Guilty pleasures: golf, cestování, funkcionalistická architektura
  Read Moremalik@jetinvestment.cz
 • Oldřich Šoba
  Oldřich Šoba
 • Oldřich Šoba
  Oldřich Šoba
  Director

  Oldřich pracuje v Jet Investment od roku 2014 jako Chief Operating Officer. Zodpovídal za licenční řízení u České národní banky a založení private equity fondu Jet 1 a Jet 2. Z pozice projektového ředitele se také věnuje vyhledávání a řízení investičních projektů. Je členem představenstva ve společnostech PBS INDUSTRY a LESS & TIMBER a jednatelem společností LESS & ENERGY a BRONSWERK HEAT TRANSFER.

  Oldřich vystudoval finance na Provozně ekonomické fakultě Mendelovy univerzity v Brně. Před příchodem do Jet Investment pracoval jako projektový manažer a ekonomický analytik v poradenských společnostech a univerzitní pedagog finančních a kapitálových trhů.
  Read Moresoba@jetinvestment.cz
 • Jan Sklenář
  Jan Sklenář
 • Jan Sklenář
  Jan Sklenář
  Director

  Jan se v Jet Investment od roku 2015 z pozice projektového ředitele věnuje skupině MSV Metal Group, kde je také členem představenstva. Zodpovídá zejména za strategické řízení společnosti MSV Metal Studénka a akviziční projekty této strojírenské skupiny, jako byla například akvizice společnosti Kuźnia Ostrów Wielkopolski v Polsku. Jan se také podílí na vyhledávání a realizaci nových investičních příležitostí, řídil například akvizici HOECKLE Group.

  Jan vystudoval Ekonomickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, studoval také na univerzitách ve Velké Británii a ve Finsku. Před příchodem do brněnského týmu pracoval v německé poradenské společnosti Roland Berger.
  Read Moresklenar@jetinvestment.cz
 • Ladislav Houžva
  Ladislav Houžva
 • Ladislav Houžva
  Ladislav Houžva
  Director

  Ladislav pracuje v Jet Investment od roku 2001. Zastává pozici projektového ředitele skupiny HOECKLE POLDI Group, kde působí na pozici předsedy představenstva společnosti STROJÍRNY POLDI a ve statutárních orgánech společností HOECKLE Group.

  Ladislav je absolventem VUT Brno. Působil ve společnostech TAJMAC-ZPS Zlín, Hutních montážích Ostrava, pracoval pro UNIDO, odbornou organizaci OSN pro průmyslový rozvoj. V letech 2002 až 2015 úspěšně vedl společnost PBS INDUSTRY.
  Read Morehouzva@jetinvestment.cz
 • Libor Knappek
  Libor Knappek
 • Libor Knappek
  Libor Knappek
  Director

  Libor je zodpovědný za vedení skupiny COMPOSITE Group a vyhledávání investičních příležitostí v oblasti moderních materiálů a odvětví automotive. Ve Jet Investment působí od roku 2016 a podílel se na akvizici FIBERPREG GmbH, Fiberpreg CZ a BENET AUTOMOTIVE. Je předsedou představenstva společnosti Fiberpreg CZ, jednatelem FIBERPREG GmbH a jednatelem v BENET AUTOMOTIVE. Libor je absolventem Vysoké školy báňské – Technické univerzity v Ostravě se specializací na technické vědy. V roce 2002 získal titul CFA Charterholder. Před svým příchodem do Jet Investment byl partnerem v investičním M&A boutique VICF a v letech 2000—2011 pak ředitelem Corporate finance v Raiffeisenbank a následně Komerční bance. Za svoji kariéru se podílel na více než třiceti tuzemských a zahraničních akvizicích a divesticích pro významné korporace jako ČEZ, Unipetrol, Raiffeisenbank nebo Messe Düsseldorf.
  Read Moreknappek@jetinvestment.cz
 • Jan Brávek
  Jan Brávek
 • Jan Brávek
  Jan Brávek
  Director

  Jan má na starosti řízení fondů Jet 1 a Jet 2. Vedle každodenního provozu fondů se věnuje vztahům s českými i mezinárodními investory, především těmi institucionálními.

  Před příchodem do týmu Jet Investment v roce 2018 působil v rakouské Erste Group, kde se v rámci celého regionu CEE specializoval na projektové úvěrování, zejména v oblasti real estate, infrastruktuře a obnovitelných zdrojích, s objemem portfolia přesahujícího 1 miliardu EUR. V bankovní skupině se zabýval také konsolidací a následným prodejem špatných aktiv, přesahujících nominální hodnotu 500 milionů EUR.

  Jan studoval na University of Applied Sciences ve Vídni a magisterský titul získal na Berlin School of Economics and Law.
  Read Morebravek@jetinvestment.cz
 • Jiří Kroc
  Jiří Kroc
 • Jiří Kroc
  Jiří Kroc
  Director

  Jiří se věnuje identifikaci a řízení investičních příležitostí fondu Jet 2, budování nových oborových platforem uvnitř fondu a jejich manažerskému vedení, stejně jako následným divestičním procesům.

  Do Jet Investment přišel ze společnosti Deloitte, kde působil jako manažer oddělení Corporate finance. Má za sebou řadu úspěšných transakcí v českém i mezinárodním měřítku, včetně obchodů v hodnotě přes 300 milionů eur, například prodej jedné z největších fotovoltaických elektráren v regionu, prodej několika významných strojírenských podniků nebo divestici skupiny aktiv klíčového hráče v energetice. Mezi jeho klienty v oblasti akvizic patřily jak korporace, například ČEZ, EnBW nebo Unipetrol, tak řada private equity fondů a soukromých podnikatelů.

  Jiří je absolventem pražské VŠE.
  Read Morekroc@jetinvestment.cz
 • Jiří Šmehlík
  Jiří Šmehlík
 • Jiří Šmehlík
  Jiří Šmehlík
  Director

  Jiří v současné době řeší restrukturalizaci společností Slovenský Hodváb PLUS a Kordservice SK PLUS. Souběžně se věnuje přípravě revitalizace rozsáhlého území určeného pro developerské projekty na Slovensku. V Jet Investment působí již od roku 1998. Mimo jiné se aktivně podílel na řízení projektů Kornolit, Moravské autoopravny, Sběrné suroviny, Vinium, Českomoravský len, Jitka, Adast Blansko a Hutní montáže.
  Read Moresmehlik@jetinvestment.cz
 • Jan Franěk
  Jan Franěk
 • Jan Franěk
  Jan Franěk
  Associate Director

  Jan je projektovým ředitelem společnosti Payment4U a věnuje se vyhledávání a řízení nových akvizičních projektů. Jan přišel do Jet Investment v roce 2015 jako čerstvý absolvent oboru Řízení a ekonomika podniku na VUT v Brně. Zpočátku se zaměřoval na podporu jednotlivých projektových ředitelů. Podílel se na akvizici společností Fiberpreg GmbH a Payment4U, ve které je místopředsedou představenstva.
  Read Morefranek@jetinvestment.cz
 • Gabriela Tlačbabová
  Gabriela Tlačbabová
 • Gabriela Tlačbabová
  Gabriela Tlačbabová
  Legal Advisor

  Gabriela poskytuje právní podporu celému týmu Jet Investment. Od roku 2001 zodpovídá za interní compliance, korporátní a personální agendu a zajištění administrativního chodu společnosti a investičních fondů Jet. Gabriela je absolventkou Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně.
  Read Moretlacbabova@jetinvestment.cz

Důležitá upozornění

 

Tyto webové stránky včetně jejich obsahu slouží pouze pro prezentační účely společnosti Jet Investment, a. s., se sídlem Hlinky 49/126, 603 00 Brno, Česká republika, IČ: 038 90 333 a poskytuje pouze stručný přehled o struktuře investic této investiční společnosti. Webové stránky proto neslouží jako průvodce investicemi ani nenabízí jakékoliv investice či produkty. Webové stránky ani nenahrazují odborné poradenství k finančním instrumentům ani nenahrazuje rozsáhlé poučení o rizicích s nimi spojenými. Informace neslouží jako nabídka ani výzva k nákupu či prodeji finančních instrumentů. Je určena výhradně pro informační účely a Jet Investment, a. s., důrazně doporučuje investorům podstoupit investiční a/nebo právní a/nebo daňové poradenství před tím, než učiní jakékoliv investiční rozhodnutí.

Informace obsažené na těchto webových stránkách nelze považovat za radu k jednotlivé investici ani za fiskální nebo právní radu. Investice se mohou jak zhodnocovat, tak i znehodnocovat, a proto by každé rozhodnutí mělo být učiněno jak na základě pečlivé úvahy s ohledem na všechna možná rizika, tak i na základě rozsáhlého profesionálního poradenství. Pro konkrétnější rady se laskavě obraťte na svého investičního poradce.

Společnost Jet Investment, a. s. neposkytuje garance či ujištění, ať výslovné nebo předpokládané, o přesnosti, správnosti, aktuálnosti nebo úplnosti informací uvedených na těchto webových stránkách. Webové stránky se aktualizují nepravidelně, proto některý jejich obsah nemusí být též aktuální. Rovněž z informací obsažených na těchto webových stránkách není možné odvozovat žádná práva.

Adresa společnosti

Jet Investment, a.s.

Hlinky 126

603 00 Brno

Česká republika

 

Kontakt recepce

Tel: +420 543 427 011

jet@jetinvestment.cz

 

Kontakt pro investory

Jan Brávek

+420 724 357 700

bravek@jetinvestment.cz

 

Kontakt pro média

Petra Kubíčková

Mob: +420 606 201 124

kubickova@transparent.cz

IČ: 03890333

DIČ: CZ03890333

Spol. zapsaná v OR u KS v Brně,  odd. B, vl. 7268

 

Bankovní spojení

UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.

Masarykovo náměstí 1222/54

586 01  Jihlava

 

Číslo účtu: 2110429034/2700

IBAN: CZ46 2700 0000 0021 1042 9034